Nejsnazší jednodenní výtvarné a jiné vzdělávací kurzy - olejomalba nejen technikou Boba Rosse®, suchý štětec, kreslení pravou mozkovou hemisférou...

Pravá hemisféra

Za jeden až dva dny namalovat portrét?

 

Proč ne? Umíte držet tužku? Umíte psát? Naučili jste se to? Naučíte se i kreslit! Může z Vás být malíř a to i přesto, že doteď jste zvládli sotva sněhuláka . V čem ten trik spočívá? Malovat můžete , co chcete, pokud při kreslení zapojíte pravou mozkovou hemisféru.


Všechny naše dovednosti máme uloženy hluboko v pravé mozkové hemisféře a bojíme se, nebo nevíme jak, jich využít. Když se ale správně zapojí pravá a levá část mozku, dokážeme úžasné věci. Zrovna tak, jako každý z nás je obdařen schopností naučit se číst a psát, je obdařen i dalšími schopnostmi a dovednostmi. Ten kdo umí držet tužku v ruce, nebo i ten, který má nějaké zkušenosti s kreslením, asi sotva uvěří, že by mohl za 1-2 dny nakreslit vlastní portrét podle fotografie.

Připravila jsem pro Vás i SKICÁŘ, podle kterého si můžete kurzem kreslení pravou mozkovou hemisférou projít sami doma.

 

 

 

Toto zvládnete také:


 


Věk účastníků: nad 12 let (mladší děti pouze po osobní konzultaci), jinak věkově neomezeno
Počet účastníků je limitován
 
S sebou: přezůvky, svačinu, dobrou náladu, pohodlné oblečení a vlastní foto (nebo někoho z rodiny) jen hlava a krk, rozměr A4 - stačí vytištěné z počítače, neboť přes fotografii kreslíme osy. Důležité je, aby na fotografii bylo vidět dobře do očí a aby nebyla "rozmazaná" :-).
 
Něco o metodě kreslení
Kreslení pravou mozkovou hemisférou je metoda převzatá z kineziologie, nauky o mechanických zákonitostech pohybového ústrojí člověka. Při stresových situacích může dojít k odpojení až 75% mozku a ztrátě kreativní logiky. Jedinec si naprogramuje do mozku " slepé skvrny" na určité schopnosti. Od této chvíle popírá jejich existenci.
Výuková metoda je formou odblokování pomocí kreslení a vymyslela ji Američanka Bety Edvardsová. Betty Edwardsová přišla na to, že právě kreslení umožňuje lidem objevit skryté tvůrčí potenciály. Podle ní je kreslení takzvaná globální dovednost či umění, které vyžaduje minimum komponent. Abyste mohli něco nakreslit, potřebujete pět dovedností: umět rozeznávat a pozorovat hrany, prostor, vztahy, světlo a stíny a celkový obrázek. Pak můžete namalovat, co chcete. Znamená to, že stejně jako se každý naučí číst a psát, naučí se i kreslit! Pokud něco neumíme, pak jen proto, že jsme své schopnosti nerozvíjeli. V současném životě jsme nuceni používat častěji levou hemisféru, kreslení nám umožňuje činnost hemisfér propojit a rozvinout tak působení pravé hemisféry. Levá hemisféra je schopna objevit na výkrese chyby, ale opravit je dokáže pouze pravá .
Do naší republiky se metoda dostala v šedesátých letech. Od té doby se u nás rozšířila a zájemci si ji mohou vyzkoušet přímo v kurzech jako je tento.
Myslím, že nikdo, kdo se tak rozhodne nebude litovat.
Váš život je omezený tím, co Vaše levá hemisféra považuje za logické. Zachrání Vás pouze Vaše pravá hemisféra. !!!

 


 Na kurzu kreslení portrétu tužkou se dozvíte základní informace jak kreslit portrét. Jak stínovat, jak používat tužky, atp... přijďte si nakreslit třeba tento obrázek:

 

 Nový e-book - 1.lekce

 

Náš e-shop s potřebami pro malování technikou Boba Rosse

----------------------------------------------

 

SKICÁŘ ke kurzu kreslení pravou mozkovou hemisférou

 

 

------------------------------------------

Olejomalba "stírací technikou" ve Snídani s Novou 14.4.2016