Nejsnazší jednodenní výtvarné a jiné vzdělávací kurzy - olejomalba nejen technikou Boba Rosse®, suchý štětec, kreslení pravou mozkovou hemisférou...

Termíny kurzů: olejomalba Bob Ross, Dry brush, kreslení pravou mozkovou hemisférou, suchý štětec, Garry Jenkins

Kur kreslení pravou mozkovou hemisférou

místo konání: Velká Losenice u Žďáru nad Sázavou

Kur kreslení pravou mozkovou hemisférou Kur kreslení pravou mozkovou hemisférou Kur kreslení pravou mozkovou hemisférou

termín:8.1.2022
čas:od 8:30 hod do cca 17 hod
cena:1700,-Kč,- Kč

info:

 Věk účastníků: nad 12 let (mladší děti pouze po osobní konzultaci), jinak věkově neomezeno
Počet účastníků je limitován
 
S sebou: dobrou náladu, pohodlné oblečení a vlastní foto (nebo někoho z rodiny) jen hlava a krk, rozměr A4 - stačí vytištěné z počítače, neboť přes fotografii kreslíme osy. Důležité je, aby na fotografii bylo vidět dobře do očí a aby nebyla "rozmazaná" :-).
 
Něco o metodě kreslení
Kreslení pravou mozkovou hemisférou je metoda převzatá z kineziologie, nauky o mechanických zákonitostech pohybového ústrojí člověka. Při stresových situacích může dojít k odpojení až 75% mozku a ztrátě kreativní logiky. Jedinec si naprogramuje do mozku " slepé skvrny" na určité schopnosti. Od této chvíle popírá jejich existenci.
Výuková metoda je formou odblokování pomocí kreslení a vymyslela ji Američanka Bety Edvardsová. Betty Edwardsová přišla na to, že právě kreslení umožňuje lidem objevit skryté tvůrčí potenciály. Podle ní je kreslení takzvaná globální dovednost či umění, které vyžaduje minimum komponent. Abyste mohli něco nakreslit, potřebujete pět dovedností: umět rozeznávat a pozorovat hrany, prostor, vztahy, světlo a stíny a celkový obrázek. Pak můžete namalovat, co chcete. Znamená to, že stejně jako se každý naučí číst a psát, naučí se i kreslit! Pokud něco neumíme, pak jen proto, že jsme své schopnosti nerozvíjeli. V současném životě jsme nuceni používat častěji levou hemisféru, kreslení nám umožňuje činnost hemisfér propojit a rozvinout tak působení pravé hemisféry. Levá hemisféra je schopna objevit na výkrese chyby, ale opravit je dokáže pouze pravá 


 Na kurzu kreslení portrétu tužkou se dozvíte základní informace jak kreslit portrét. Jak stínovat, jak používat tužky, atp... přijďte si nakreslit třeba tento obrázek, nebo svůj vlastní portrét:

 

Přihláška:

Velká Losenice u Žďáru nad Sázavou

termín:8.1.2022
čas:od 8:30 hod do cca 17 hod
cena:1700,-Kč,- Kč
souhlasím se zpracováním osobních údajů.

(spam ochrana)

 Nový e-book - 1.lekce

 

Náš e-shop s potřebami pro malování technikou Boba Rosse

----------------------------------------------

 

SKICÁŘ ke kurzu kreslení pravou mozkovou hemisférou

 

 

------------------------------------------

Olejomalba "stírací technikou" ve Snídani s Novou 14.4.2016