Kontakty

Máte nějaké otázky? Zodpovíme je. Prosíme o pečlivé vyplnění kontaktních údajů.

Nevyplňujte toto pole:

VŠECHNY KURZY VEDE: 

Jana Laštovičková Grygarová

narozená v dubnu 1975

 592 11  Velká Losenice 293

IČO: 75868261

 ======================= 

e-mail:           info@atelier-zebra.eu

mobil:            773 07 08 08

www.atelier-zebra.eu

 www.atelier-zebra.cz (prodej výtvarných potřeb)

Předmět podnikání: Pořádání odborných kurzů, školení a jiných vzdělávacích akcí včetně lektorské činnosti.

Registrována pod č.j. OŽ/2744/07/Se, ev.č. 371401-12545 ve Žďáře nad Sázavou dne 12.09.2007.

Finalista Živnostníka roku 2016 a 2017

 

 

Lektorka kurzů kreslení pravou mozkovou hemisférou 

Certifikovaná lektorka  technika Bob Ross (R) :  CRI (malování krajinek), CRFI (malování květin) a CRWI (malování zvířat)

Certifikovaná lektorka techniky Garyho Jenkinse - malování květin

Certifikovaná lektorka techniky Johnyho Thama - stírací technika

- Kurz Gary Jenkins(R) - olejomalba na mokré plátno - hlavně květiny

- Kurz Erica Wilsona - malování zvířat - olejomalba

- Kurz Vladimíra Volegova - Malování postav - olejomalba

 - Kurz hyperrealistické kresby u Dirka Dzimirskeho - portréty tužkou

- Kurz kreslení u Miroslava Vomáčky (perokresba)

- Kurz kreslení u Michala Janovského (pastel)

- Kurz akvarelu

atd...

 

 

 ... a co bych Vám o sobě ještě řekla?  Můj muž říká, že jsem šťastně vdaná :-), máme 3 syny - momentálně puberťáky :-).

Od srpna 2008 až do roku 2015 jsme měli adoptovanou i holčičku z Keni, kterou jsme podporovali na dálku tak, aby mohla chodit do školy a získala alespoň základní vzdělání.

 ... a co dál? Něco jako životopis? Tak jen zkráceně. Po mateřské školce a základní škole jsem absolvovala (úspěšně) střední ekonomickou školu v Chotěboři. Hned po maturitě jsem se vydala do světa "na zkušenou" a zůstala jsem tam 3 roky jako Au-pair (v Německu). Pak jsem se vrátila zpět do Čech a vystřídala několik pracovních pozic počínaje asistentkou ředitelů (holandská firma Jacomek s.r.o), podporou prodeje (Dekora a.s.) a konče obchodním manažerem pro západní Evropu (Tokoz a.s.). V minulých letech jsem založila firmu Atelier Jana s.r.o., a pár let jsem vyráběla produkt zvaný České Hobby Špagáty (R). Momentálně se již touto činností nezabývám. Zůstala jsem u malování a prodeje výtvarných potřeb www.atelier-zebra.cz. Od roku 2019 si více procvičuji němčinu brigádou ve firmě Expertcloud.de. V roce 2021 jsem absolvovala kurz "Webová vývojářka" zde https://attavena.cz/. Láká mne tvorba webových stránek, a po intenzivním školení jsem se rozhodla předávat informace dále - a to dětem na ZŠ. Proto mi pod rukama právě vzniká projekt: https://www.malygrafik.cz/ 

Co se týká mých koníčků, tak ráda čtu a mám ráda ruční práce (pletení a šití, které se v covidové době stalo né koníčkem, ale přímo koněm :-)) a dále se zajímám o cizí řeči, tedy se bez problémů domluvím německy, polsky, anglicky, a trošku si pamatuji ze školy francouzštinu  a ruštinu, zkoušela jsem i španělštinu. Absolvovala jsem  kurz Silvovy metody - více na http://www.silvamethod.cz/. V červnu 2009 jsem absolvovala seminář "The Journey" od Brandon Bays.  Měla jsem období, kdy mě lákala japonština, později zase období, kdy mne lákalla znaková řeč, takže jsem začala navštěvovat kurz znakové řeči . Okrajově mne zajímá i esoterika, a zdravý životní styl (a mám strašně ráda vepřový bůček :-))

 K malování olejovými barvami jsem se dostala přes "kreslení pravou mozkovou hemisférou", které také vyučuji již od roku 2007. Na tyto kurzy chodí zajímaví lidé a já se z každého takového kurzu vracím domů s novými impulsy a novými informacemi. Na jednom mém kurzu se jedna účastnice - paní Hana z Brna zmínila o malování technikou Boba Rosse. Hned poté, co jsem shlédla jeho TV sérii The Joy of Painting (která momentálně běží na programu Bayern Alpha každou noc mezi 2-3 hodinou ranní nebo o víkendu v sobotu v 18:15 a v neděli v 9:00hod), takže hned poté co jsem viděla jeden díl, jsem měla pocit, že to je to, čemu bych se chtěla věnovat.  Jelikož v Čechách jsem v té době nenašla nikoho, kdo by tuto metodu vyučoval, vydala jsem se na kurz do Rakouska. Jednoduchost a krása této techniky mne uchvátila a já se rozhodla, že se pokusím získat certifikát, který by mne opravňoval vyučovat tuto metodu v Čechách.  A dne 27.11.2009 se tak stalo, a stala jsem se certifikovanou lektorkou olejomalby technikou Boba Rosse. K tomuto certifikátu přibyl v roce 2010 i certifikát na výuku malby květin a v roce 2011 i certifikát na výuku malby zvířátek a od května 2012 i certifikát na výuku malby portrétů.

Technika Boba Rosse je krásná technika hlavně pro toho, kdo nikdy nemaloval. Je to nejjednodušší způsob jak se naučit pracovat se štětci, plátnem, barvami.... Nepovažuji tuto techniku za umění, ale za krásnou hobby techniku malování, která Vám může pomoci najít sami sebe a svou techniku, kterou si pak budete malovat.

Sama čím déle a čím více maluji a kreslím, tím více mám pocit, že toho umím velice málo, takže se svým způsobem "hledám" a nedržím se již striktně pouze techniky Boba Rosse(R), ale maluji si již i svým stylem a podle svých předloh. Inspiraci nacházím i na internetu a v přírodě.

Od roku 2013 se věnuji i technice olejomalby suchým štětcem. V roce 2014 jsem se zabývala psaním knihy o malování na mokré plátno, a v roce 2015 v březnu tato kniha vyšla u nakladatelství Zoner Press v nákladu 2500ks. Jelikož kniha měla úspěch, napsala jsem v dalších letech i druhý díl k olejomalbě, podílela jsem se na psaní knihy o portrétech a napsala také skicář pro kreslení pravou mozkovou hemisférou. Některé knihy byly již dotištěny, protože byly rychle vyprodány. Zakoupit je můžete zde: Obchod s výtvarnými potřebami atelier-zebra.cz

V roce 2017 jsem absolvovala kurz malování technikou Garyho Jenkinse - malování květin na mokré plátno (taktéž olejomalba). Také jsem absolvovala kurz kreslení tužkou u hyperrealistického kreslíře Dirka Dzimirskeho.

 

Jsem sama zvědavá co mne čeká dál :-)

Ráda Vás uvidím na některém z mých kurzů kreslení či malování .

Krásné dny!

 

a pokud se o mě chcete dozvědět více, přijďte se podívat na můj kurz :-)

 

 Děkuji Vám za návštěvu mých stránek. :-)