Kreslení pravou mozkovou hemisférou

Něco o metodě kreslení
Kreslení pravou mozkovou hemisférou je metoda převzatá z kineziologie, nauky o mechanických zákonitostech pohybového ústrojí člověka. Při stresových situacích může dojít k odpojení až 75% mozku a ztrátě kreativní logiky. Jedinec si naprogramuje do mozku " slepé skvrny" na určité schopnosti. Od této chvíle popírá jejich existenci.
Výuková metoda je formou odblokování pomocí kreslení a vymyslela ji Američanka Bety Edvardsová. Betty Edwardsová přišla na to, že právě kreslení umožňuje lidem objevit skryté tvůrčí potenciály. Podle ní je kreslení takzvaná globální dovednost či umění, které vyžaduje minimum komponent. Abyste mohli něco nakreslit, potřebujete pět dovedností: umět rozeznávat a pozorovat hrany, prostor, vztahy, světlo a stíny a celkový obrázek. Pak můžete namalovat, co chcete. Znamená to, že stejně jako se každý naučí číst a psát, naučí se i kreslit! Pokud něco neumíme, pak jen proto, že jsme své schopnosti nerozvíjeli. V současném životě jsme nuceni používat častěji levou hemisféru, kreslení nám umožňuje činnost hemisfér propojit a rozvinout tak působení pravé hemisféry. Levá hemisféra je schopna objevit na výkrese chyby, ale opravit je dokáže pouze pravá .
Do naší republiky se metoda dostala v šedesátých letech. Od té doby se u nás rozšířila a zájemci si ji mohou vyzkoušet přímo v kurzech jako je tento.
Myslím, že nikdo, kdo se tak rozhodne nebude litovat.
Váš život je omezený tím, co Vaše levá hemisféra považuje za logické.

3 položek celkem

Cena

10003000
110003000
hemis
Novinka Tip
ZDARMAZDARMA
1 900 Kč

Osnova kurzu ✅ úvod do kreslení pravou mozkovou hemisférou✅ seznámení s technikou✅ Počáteční skica a procvičení rukou/mozku✅ Kreslíme ruce✅ Kreslíme negativ✅ Kreslíme vzhůru...

Kód: 205
Kurz kreslení nejen pravou mozkovou hemisférou (termíny naleznete po rozkliknutí detailu a variant produktu)
od 1 000 Kč

Termíny naleznete po rozkliknutí varianty.  Kreslí se tužkou na papír.  Technika je vhodná i pro naprosté začátečníky bez předchozích zkušeností.  Zvládnout by to...

Kód: 57/12.2
kreativní dovolená
od 3 000 Kč

čtyřdenní kurz bude probíhat ve Velké Losenici 293 (u Žďáru nad Sázavou) - vždy dle domluvy většinou od 9 hod ráno do pozdního odpoledne (jak komu bude vyhovovat). ...

Kód: 90/13.

Za jeden den nakreslit portrét? Ano, lze to:   Přihlásit se můžete zde.

Proč ne? Umíte držet tužku? Umíte psát? Naučili jste se to? Naučíte se i kreslit! Může z Vás být malíř a to i přesto, že doteď jste zvládli sotva sněhuláka. V čem ten trik spočívá? Malovat můžete , co chcete, pokud při kreslení zapojíte pravou mozkovou hemisféru.
Všechny naše dovednosti máme uloženy hluboko v pravé mozkové hemisféře a bojíme se, nebo nevíme jak, jich využít. Když se ale správně zapojí pravá a levá část mozku, dokážeme úžasné věci. Zrovna tak, jako každý z nás je obdařen schopností naučit se číst a psát, je obdařen i dalšími schopnostmi a dovednostmi. Ten kdo umí držet tužku v ruce, nebo i ten, který má nějaké zkušenosti s kreslením, asi sotva uvěří, že by mohl za 1-2 dny nakreslit vlastní portrét podle fotografie.

Připravila jsem pro Vás i SKICÁŘ, podle kterého si můžete kurzem kreslení pravou mozkovou hemisférou projít sami doma.

Věk účastníků: nad 12 let (mladší děti pouze po osobní konzultaci), jinak věkově neomezeno.Počet účastníků je limitován.
 
S sebou: dobrou náladu, pohodlné oblečení a vlastní foto (nebo někoho z rodiny) jen hlava a krk, rozměr A4 - stačí vytištěné z počítače na obyčejný kancelářský papír černobíle - ideálně dvě kopie. Důležité je, aby na fotografii bylo vidět dobře do očí a aby nebyla "rozmazaná" :-).
 


 Na kurzu kreslení portrétu tužkou se dozvíte základní informace jak kreslit portrét. Jak stínovat, jak používat tužky, atp... přijďte si nakreslit třeba tento obrázek: