Recenze

Zde naleznete recenze na kurzy malování a kreslení. 

 

 

 

 

 

 

 

Dokázali byste popsat své pocity z kurzu? Jak na Vás působil? Měli jste radost z toho, co jste na kurzu dokázali vytvořit? Byli jste spokojeni s výukou? Byl postup malování/kreslení dobře vysvětlen? Co se Vám na kurzu líbilo? Umím Vám jako lektorka dobře vysvětlit postup? Máte případně tipy nebo nápady na zlepšení výuky? Co byste změnili nebo udělali jinak?

Změnil kurz kreslení/malování nějak Váš život? Např. začali jste se na svět dívat jinýma očima? Začali jste malovat? Naučili jste se kreslením/malováním relaxovat? Pomohlo Vám to v nějaké těžké životní situaci jako "terapie malováním"? Atp...

 

Jsi perfektní lektorka, nenapadlo mě, že bych to mohla namalovat :)

Mám nového super koníčka

Věra

Na prvním kurzu jsem obdivovala tvou trpělivost při vedení cca 25 lidí najednou, výsledek u všech co to zkusili originální, jedinečný, i když jsme malovali totéž. Byla jsem tak nadšená, i tvým vedením, podporou, pomocí, ukázkou jak na to. Něco změnit asi nikoliv, tvůj přístup obdivuhodný.

Ano. Maluji - je to pro mne relax (čistím hlavu) a pokud se dílo podaří dělá mi radost i po tom

Blanka

Byla jsem velice spokojená, jak s vedením kurzu, tak i se svým výsledkem. Naučila jsem se různé techniky, Jak namalovat květ, list atd.

Určitě mi to změnilo pohled na malování, hlavně velký relax a hlavně zdolávat složitější obrazy

 

Naprostá spokojenost, jako lektorka jsi milá, vstřícná a bezkonfliktně zvládáš všechna různá témata 👍

Dostala jsem chuť do dalšího malování

Klara

Jsem vždy velmi spokojená s výukou. Pokaždé mám několik dní hezký pocit z vytvořeného obrazu a přemýšlím, kdy si zase udělám čas na další obraz.

Malování je pro mě relax a pokaždé se na kurzu něco nového naučím.

Dana

vše bylo úžasné, úžasně jsem simodpočinula a úplně zapomněla na stres v životě, moc děkuji

ano, skvělá terapie malováním

Eva

Skvěle vysvětleno, velká spokojenost nic bych neměnila 🙂

Je to skvělé odreagování

 

Kurz ve mě zanechal hluboký dojem, že umím malovat a nemusím se bát. Baví mě to doteď, ale nenacházím na to moc času. Nicméně mi přišlo fajn propojení s psychologii a hemisferami. Byl to takový úvod do dalšího seberozvojoveho období. A dodnes si na to vzpomenu, když kreslím sluníčko, domeček, jak nás to naučili zjednodušit.

Ráda se k malování vracím, i když v době Pinterestu, kdy každý vystavuje to nejlepší, co namaloval, je někdy těžké začít, když vše dokonale už někdo namaloval. Ale v posledním roce jsem ne malovala dva obrázky a darovala je, jeden z nich byl namalován se záměrem uzdravení a to mě baví.

Klára

Celé tvoření se neslo v přátelském duchu. Cítila jsem se příjemně, díky skvělé lektorce nebyl problém práci zvládnout a odměnou jsou obrazy. Bylo to poučné,ale zároveň relax.

Rozšířila jsem své znalosti a dovednosti.

Lívia

Odchádzala som úplne nadšená. 😀Štetec som držala v rukách snáď po prvýkrát , keď nerátam základku. Neverila som, že to vôbec zvládnem, ale vďaka lektorke som to dokázala a zároveň som som objavila čaro maľovania. Prístup lektorky je plne profesionálny a ústretový. Nezažila som snáď nikdy situáciu, kedy by povedala, že sa to nedá namaľovať. Vždy nájde techniku a spôsob ako dosiahnuť taký výsledok , aký si my predstavujeme. A verte, že to s nami niekedy nemá vôbec ľahké 😉

Jasne že zmenil 😀milujem čas strávený na kurzoch. Je to úžasný čas relaxu od pracovnej a určite aj rodinnej hektiky. Lektorka nám často na obrazoch ukazuje farby a tvary, ktoré sme my (amatérky v maľovaní ) vôbec nevideli alebo nevnímali. Vďaka týmto kurzom vidím a citlivejšie vnímam farby okolo seba.

Zároveň sa stretávajú kolektívy, kde sa popri maľovaniu, preberajú rôzne problémy, situácie a zážitky (veselé a niekedy aj smutné) a niekedy aj také, o ktorých sa inde nedá hovoriť. A o pochopenie a podporu tam nie je núdza.

Marie

Byla jsem nadšená že v tak krátkém čase jsem podle kroků lektorky dokázala kreslit nebo malovat. Vše bylo názorně ukázáno a vysvětleno. Paní lektorka byla vždy po ruce, moc se mi líbil její přístup.

Ano, začala jsem malovat a dívat se na svět jinýma očima.
Malování je pro mě obrovská radost a relax.

 

Dojem z kurzů-skvělý. Lektorka-skvělá. Malování jako inspirace pro důchodový věk-skvělé.

Ano, změnil. Změnilo se mi např. vnímání přírody, barev.

Soňa

Kurz se mi velmi líbil. Nakreslila jsem svůj první obraz v životě a netušila jsem, že to při dobrém vedení jde. Netušila jsem, že někdy něco takového dokážu vytvořit.

Od kurzu jsem začala malovat jen sama pro sebe, je to pro mě především relax. V současné době chodím rok do kurzu kresby a malby. Od vašeho kurzu jsem začala dělat to, co mě vždy lákalo, ale myslela jsem si, že to nikdy nezvládnu.

Stanislav

Do dnes jsou obrázky moje, a mých dětí, zavěšeny doma na zdi k obdivu všech příchozích

 

 

Kurz měl velmi příjemnou atmosféru, nebylo tam moc lidí bylo to velice komorní, cítila jsem se tam dobře. Nebylo to ani tak dlouhé.

Ano určitě to změnila můj život v tom že se dívám na obrazy a umění jinýma očima. Zkoumám obrazy zblízka dívám se na techniku jakou byly malovány.

Markéta

kurz na mě působil velice profesionálně, měla jsem velikou radost z toho co jsem dokázala namalovat, postup byl vždy dobře vysvětlen, bylo mi odpovězeno na všechny moje dotazy

malováním relaxuji

 

Kurz bol skvelý. Pani všetko dostatočne vysvetlila a venovala sa každému.

 

 

můj pocit z kurzu se asi nedá ani vyjádřit. Byla jsem na sebe pyšná, že jsem vůbec dokázala namalovat obraz. Kurz se mi velice líbil, Jani jsi skvělá lektorka. A určitě bych neměnila tvůj výklad ani způsob výuky. Jsi velice vstřícná, moc mile mne překvapilo, jak jsi se u každého zastavila, poradila popř. ukázala jak má postupovat dál. Moc ti za to děkuji.

Určitě ano. Tvůj kurz mi toho dal hodně, od té doby maluji a je to moje velká radost, krásný relax, při malování jde všechno špatné stranou a já se soustředím jen na malbu.

 

Kurz bezva úžasně vysvětlen, jen v Losenici byl pro mě málo osvětlen (mám trošku oční vadu...)

Osobní potvrzení toho, že je možné nakreslit obraz...

Stanislav

Byl jsem spokojen sVaší výukou a trpělivostí s některými posluchači .Díky

Jsem rád, že jsem Vás poznal a jsem Vám vděčný za kamarádství!

 

ano, naučila jsem se novou techniku

rozšířilo možnosti malování

Michaela

Kurz na mě působil jako pohlazení po duši:). Nevěřila jsem, že dokáži namalovat obraz! Splnila jsem si svůj sen!

Malování je pro mne relax a milé setkání se stejně naladěnými lidičkami.

 

Byla jsem na svůj výtvor pyšná...

Odpočinout jsem si a strávila jsem hezký čas s dcerou

 

Na kurzu mi bylo dobře,vše mi bylo srozumitelně vysvětleno,přístup byl velmi pozitivní,prostředí rodinné. Byla jsem překvapená,co jsem zvládla.

U kreslení jsem nezůstala,ale obrázky mám doma vystavené a ráda sleduji další práci lektorky.

Roman

Byl jsem velmi překvapen vstřícností, prostředím, kamaradskym přístupem. Připadal jsem si jako doma. Nevěřil jsem že dokážu během dne namalovat celý obraz.

Ano, je to výborný relax. Začal jsem se více zajímat o výtvarné umění.

 

 

 

 

Jani,jste skvělá lektorka,malovat ve Vašem kurzu je balzám na duši, umíte ze svých žáků dostat maximum, přitom jste tak tolerantní a milá!!!Skupina maluje různá témata, všem stihnete vysvětlovat co a jak malovat, prostě to nemá chybu, žádný nápad na zlepšení tím pádem nemám!!! Atmosféra na kurzu byla velmi inspirující a příjemná, všechny holky se povzbuzovaly a chválily,kde to dneska zažijete??🤣🤣

Po Vašem kurzu jsem se přestala bát se do toho pustit i doma a rodina se divila!!😁😁😁Je to úžasný pocit, něco vytvořit!!!

 

Príjemná atmosféra, priateľskí ľudia, milá pani lektorka. Ja osobne by som privítala, zameranie sa všetkých na jednu tému, konkrékny obraz, a spoločne s názornou ukážkou pani lektorky, vysvetľovaním, maľovaním, sa dopracujeme k spoločnému výsledku.

Je to pre mňa chvíľa relaxu, radosť, že niečo dokážem vytvoriť.

Stanislava

Měla jsem báječný pocit z toho co jsem namalovala, vše bylo velice dobře vysvětleno.

Určitě se na svět dívám jinak,je to úžasný relax.

 

Atmosfera kurzu byla vzdy velmi prijemna. Vzhledem k omezenemu poctu ucastniku na kurzech je prostor na dotazy, vysvetleni a pomoc kazdemu zajemci podle jeho potreb.

Pořídila jsem si potřeby k malování domů, ale raději si zaplatím kurz a odjedu malovat jinam. Odjet od každodenních starosti a věnovat čas opravdu jen sobe a své radosti, je pro mě teprve opravdový relax.

 

Z malování jsem byla nadšená, měla jsem dobrý pocit, že jsem něco takového namalovala.
Lektorka výborná, nic bych neměnila.

Zkoušela jsem ještě jiné techniky, akvarel, akryl, pastel

Mirka

pocity - nadšení, naprosté odreagování od stresu, odpočinek. Výuka perfektní. Lektorka Jana vysvětlovala postup krok za krokem, nejdříve skupinově, když se mi nedařilo tak i individuálně.

snažím se občas něco namalovat (bohužel s časových důvodů to nejde pravidelně)

 

Kurz byl bez chyby, skvělá atmosféra

Více jsem maloval, lepší pohled na malování

 

Kurz se mi velmi libil včetně vstřícné p.lektorky

Chodim od té doby na U3V na olejomalbu,relaxuji tim ,svět okolo pozoruji jakým způsobem bych danou přírodu namalovala

 

Ráda na všechny kurzy vzpomínám. Výuka super, výsledky super. Byla jsem překvapena,co pod správným vedením dokážu. Na kurzu vždy byla příjemná atmosféra. Měla jsem ještě štěstí se zúčastnit dvoudenního kurzu kreslení pravou hemisférou. Tenhle kurz byl opravdu intenzivní a moc mi v budoucnu pomohl.Nemám moc času

Nemám moc času na velké projekty malování, ale oblíbila jsem si kresbu tužkou.Pár lidem už jsem udělala radost nakresleným portrétem. Nekreslím pravidelně, ale je to pro mne odpočinek a radost.

Lenka

Byla jsem velmi spokojená, přístup byl veden ke každému individuálně, pěkné, klidné a vstřícné prostředí.

Perfektní relaxace, sebepoznání, uspokojení i emoce :)

 

ATMOSFÉRA VELICE MILÁ A PŘÁTELSKÁ. JANA VŽDY DOKÁŽE PORADIT A Z ČLOVĚKA VYDOLOVAT I TO, CO SI JEDEN MYSLÍ, ŽE ANI NEMÁ! PRO MĚ JE TO RELAX.

NEVÍM

 

Měla jsem z kurzu dobrý pocit uspokojení, že jsem dokázala něco namalovat za co jsem se nemusela stydět a dalo se na to koukat. Lektorka se snažila postupy vždy dobře vysvětli i názorně ukázat. Z výukou jsem byla vždy spokojená a proto jsem kurz i několikrát opakovala.

malování je úžasný relax

Zuzka

Byla to úžasně strávená neděle. Nelituji toho, odjížděla jsme plna nových věcí, zážitků a poznání a hlavne jsem poznal super nové lidi. Postup byp vysvětlen nejlépe jak mohl. Vážně nemám co vytknout.

Ano, změnil. Malovat jsem začala více, a pokud mám nějakou těžší chvíli, uchýlim se k němu a snažím se z toho ,, vykreslit,,

Lucie

Byla jsem z kurzu nadšená, splnil má očekávání a vlastně jsem překvapila sama sebe, že jsem za Tvé pomoci Janičko dokázala namalovat obraz na který se dá koukat. Mám raději ty vícedenní kurzy, kdy člověk vypadne z denní reality domácího života 😃

Bohužel v tom každodenním životě nemám moc času se malování věnovat.

 

Kurz byl bez chyby, skvělá atmosféra RT

 

 

Pohoda, klid, výborné vedení, radost z výsledků.

Změnil, malujeme spolu s dědečkem a vnoučátkama. Vztah, který se díky malování mezi námi vytvořil je neuvěřitelně nádherný. Na dotaz, co by jim udělalo radost, je jenom jedná odpověď. Plátno.

 

Z vysledku jsem mela obrovskou radost, trochu jste mi tenkrat pomahala s tahy stetcem. Nez jsem se dostala na dalsi kurs, otehotnela jsem a uz jsem se k Vam nedostala. Pamatuji si, ze na kurzu panovala dokonala pohoda a od te doby maluji jako odreagovani.

Pomoha mne to pred syndromem vyhoreni a chtela bych se naucit kresleni pravou hemisferou.

Josef

Paní Jana je výborná lektorka. Vždy se chovala velmi mile a dokázala vysvětlit citlivé postupy.

Mně to pomohlo moc. Baví mně to. A vlastně jsem začal v 60. letech a nelituji toho.

 

Kurz byl poučný a Janča je super koucka

Odreagování od starostí a hlavně začátek malovani

Olga

Jani, každý tvůj kurz byl a je úžasný, nejlepší lektorka, skvělé zážitky, skvělá atmosféra, za ty roky mnoho přátel. Po každém tvém kurzu mám radost z toho, co jsem dokázala vytvořit. A i když dnes již dokážu namalovat obraz sama bez tvé rady a pomoci, stejně tvé kurzy, hlavně ty pobytové, miluji a budu je navštěvovat i nadále.

Určitě ano, relaxuji s malováním každé léto, samozřejmě na tvém kurzu. A vždy se na to celý rok těším.

 

Všechno bylo naprosto úžasné, Váš přístup velmi milý, jste velmi trpělivá a moc šikovná. Pocit neuvěřitelný, že jsem něco takového dokázala

Terapie malováním je určitě skvělý nápad, od té doby jsem namalovala už několik obrazů, všechny visí. Velkou inspirací je moje maminka, která se do malování zamilovala.

Danuše

Pocit z kurzu byl úžasný, s vyukou jsem byla velmi spokojená. Postup malování byl vysvětlen moc dobře.Na kurzu se mi líbil Váš milý a ochotný přístup k nám amatérům. Jako lektorka jste skvělá, umíte moc dobře všechno vysvětlit. Chtěla jsem na Váš kurz ještě znovu, bohužel nemám auto, takže to zatím nedopadlo. Ale našla jsem kamarádku, která má o Váš kurz taky zájem a hlavně má povoz, takže se za Vámi chystáme příští rok.

Malováním jsem relaxovala už před kurzem hlavně enkaustikou a relaxuji stále. Je to můj koníček, při kterém zapomenu na všední starosti. Mám od Vás knihu " Olejomalba snadno a rychle"

 

Bylo to dokanalé, velmi mně to těšilo a ukázalo něco, co jsem nevěděla, že v sobě mám.

ano, že tolze udělat i jinak , mám to jako svou terapii

 

Radost

Relaxuji malbou

 

Byl to hlavně relax, sdílení s ostatními ,kteří taky rádi malujou.

 

 

Jako lektorka a vůbec jako člověk, jste mi opravdu velmi "sedla", měla jsem radost nejen ze svých výtvorů, ale i ostatních, já osobně jsem se posunula dopředu

pro mě posun dopředu, především relaxace v těžké životní situaci

Jana

Měla jsem obrovskou radost

Ano, úplně přesně si pamatuji, že když jsem kreslila ruku, říkala jste, že si mám představit, jak mě po ní leze brouček a že mám kreslit jak ten brouček leze

 

vždy jsem měla radost ze setkání a ze svého díla

vždy je to relax

Ivana

Velké nadšení z výsledku mého malování, protože jsem byla přesvědčena, že mě malovat nedokáže nikdo. Nádherné uvolnění a odreagování od tíživého zdravotního stavu.

Jak jsem napsala výše, výborná terapie pro můj zdravotní stav. Na výsledky malování se dívám stále, mám doma všechny obrazy vyvěšené. Děti mě v malování podporují a mají ode mne mnoho vystavených obrazů. Nikdo mé výsledky malování nehonestuje, spíše naopak a já z toho mám radost.

Věra

Velmi vstřícný přístup, obrázky se povedly úplně všem, radost a relax

Začala jsem víc malovat

 

Veľmi sa mi na oboch absolvovaných kurzoch páčilo.

Nijak môj život kurz nezmenil, ale veľmi doporučujem. Je to super relax a výsledok nad očakávania, keďže som úplný začiatočník.

 

Byla jsem velice spokojená

Začala jsem malovat

 

Z kurzu jsem odcházela s velikým nadšením, byl to úžasný relax. Skvělý pocit a radost z namalovaného obrazu.

 

Lenka

Bola som spokojna, atmosfera bola velmi prijemna a pohodova. Vysvetlenie bolo zrozumitelne, bol prietor aj na individualne otazky. Naucila som sa rozne informacie ohladom kresby.

Vyskusala som jeden kurz kreslenia a trochu som sa tomu venovala doma. Teraz, zial, nemam tolko casu, ale vediem deti ku kreativnej tvrobe a dufam, ze sa ku kresleniu vratim a trochu viac sa zdokonalim v ramci hobby.

 

Výsledek mého malování byl pro mne neskutečný,OBRAZ...Nakreslila jsem doma ještě asi 6 obrázků podle videí jsem se učila pracovat se štětci a koupila jsem si Vaší knihu..Byla jsem nadšená..Na kurzu mi TEHDY trochu vadilo,že jsem se musela řídit zvolenou předlohou a podle toho jsem měla i přidělené barvy.Dnes po absolvování i kurzu jinde to vidím jinak..Nemusela jsem shánět a hledat kolem sebe barvy a odnesla jsem si obraz na plátně,který mám dodnes a pak toho nakreslila ještě víc pro svou rodinu..děti...

Vše co jsem se u Vás ,z Vašich videí a knihy naučila jsem znova po letech oprášila a znova maluji.Jsem po operaci , a před ní i teď jsem přemalovala a domalovala několik obrázků,ale přikláním se teď k akrylovým barvám.Mám dům ,psa,práci a hodně vnoučat a akryl se lépe vymývá ze štětců a není tolik cítit,jako olej a ředidlo..Ale je to nádherné..nořím se do toho,při bezesných nocích a zapomínám,že něco bolí...vnouček tomu také propadl a tak se těším,jak budeme dál malovat spolu.Teď už si to nenechám nikým vzít..Hodně jsem fotila,ale než jsem se dostala k nafocenému,odešel počítač a náměty jsou pryč..a hlavně,já si nechtěla dovolit několik hodin se ponořit do malování a dělat to co mne dělá šťastnou teď a tady.A dokonce by mne to moc bavilo dávat to dál,učit to někoho jiného než jen vnoučka...

 

ano, hezky vysvětleno

ano