Olejomalba Boba Rosse

3 položek celkem
Kurz olejomalby - termíny zde
od 1 700 Kč

Termíny naleznete po rozkliknutí varianty.                                     ...

Kód: 51/VEL6
Přihláška na pobytový kurz malování
od 3 500 Kč

Kurz bude probíhat 4 dny. Volné termíny: 18.7.-21.7.2022  a  22.8.-25.8.2022                     ...

Kód: 90/PRI3
Přihláška na pobytový nebo docházkový kurz malování
3 400 Kč

Kurz bude probíhat od 15.8.2022 pondělí- 17.8.2022 středa.                                 ...

Kód: 96/VEL

Kurzy olejomalby technikou Boba Rosse® (The Joy of Painting®) aneb malování na mokré plátno (mokrý do mokrého)

 Za 1 den namaluje každý z Vás - (i ten, kdo nikdy nemaloval) - obraz olejovými barvami na plátno. Jedná se o zvláštní techniku malování velkými štětci, kterou zvládnou i malé děti. Maluje se na mokrý podklad - technika "mokrý do mokrého". Malovat můžete krajinu, květinu, zvíře, postavu...Kurz je určen pro každého od 9 let. Děti mladší 9-ti let lze na jakýkoliv kurz přihlásit po osobní dohodě, případně lze přihlásit dítě na speciální dětský kurz.

S sebou si na kurz přineste: Dobrou náladu, starší triko nebo zástěru, jednu roli papírových kuchyňských utěrek a jedny olejové ubrousky (k dostání v DM drogerii ). Termíny kurzů naleznete zde. Pokud Vás je skupinka alespoň 5-ti osob, přijedu za Vámi po dohodě kamkoliv po celé ČR a uspořádám kurz přímo u Vás (ve městě/vesnici). Případně můžete absolvovat individuální kurz ve všední dny - po dohodě i pro 1 osobu, ve Velké Losenici u Žďáru nad Sázavou. Cena individuálního kurzu je 1700,-Kč.

Malovat můžete jakýkoliv obrázek dle Vašeho výběru. Vybírat můžete zde: https://www.atelier-zebra.eu/fotogalerie/, případně můžete mít svou předlohu. Malujeme na plátno 40x60cm – prosím počítejte s tím, že plátno ponesete domů ještě mokré. Předlohu si vytiskněte a přineste vytištěnou na kurz  (případně si to s sebou můžete přinést ještě na flash disku – pro případ, že bychom potřebovali použít projektor pro přenos obrazu na plátno – nutné hlavně pokud chcete malovat postavy nebo zvířata). Vybrat  předlohu si samozřejmě můžete i na místě – na kurzy vozím s sebou knihy s předlohami, jen nedokáži zaručit, že obraz, který se Vám líbí, bude v těch knihách. Proto je jistější, když si předlohu donesete vytištěnou.

Pokud po absolvování kurzu chcete dále pokračovat v malování doma, můžete si veškeré potřeby zakoupit v e-shopu https://www.atelier-zebra.cz/

Kurz vede CRI , CRFI, CRWI lektorka - Jana Laštovičková Grygarová - Vyškolená americkými lektory firmy BOB ROSS (Mr. Darryl Clubb, Mrs. Mary McClead, Mr.  Bernard Oropallo, Mrs. Ellen Tye, Mr. John Thamm)

 

 

Bob Ross
(* 29. říjen 1942 v Daytona Beach, Florida;
† 4. červenec 1995 v New Smyrna Beach, Florida)
Robert Bob Ross se narodil 29.října 1942 v Daytona Beach, Florida, a strávil téměř celé své dětství v okolí Orlanda se svou matkou Colie a svým mladším bratrem Jimem. Jelikož chtěl poznat širší svět, zavázal se Bob Ross ve svých 18-ti letech na 20 let u Airforce, kde působil v oblasti lékařství. 12 let z těchto 20-ti strávil na Aljašce. O těchto krajinách vyprávěl a maloval později ve svém vysílání "The Joy of Painting". V roce 1981 dokončil svou službu u Airforce. Jeho láska k umění byla již od dětství. Byl to jemně hovořící člověk, jehož láska k umění a přírodě byla očividná nejen v tom co maloval, ale i v jeho každodenním životě. Jeho klidné umění přenáší sebevědomí na začátečníky, jeho hotové obrazy uchvátily i nejednoho dlouholetého malíře. Jeho jednoduchá a rychlá metoda malování se stala velmi oblíbenou na celém světě. Natočil celkem 33 TV sérií "The  Joy of Painting"
4.července 1995 zemřel Bob Ross v New Smyrna Brach, Florida, ve věku 52 let... Všechna jeho natočená videa a namalované obrazy naleznete zde: http://www.twoinchbrush.com/all-paintings

 --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Olejomalba technikou Gary Jenkins

Malování technikou Garyho Jenkinse je velice podobné malování technikou Boba Rosse. Gary se více zaměřuje na malování květin a proto jsou květiny malované touto technikou více propracované.  

Gary Jenkins se narodil v Brooklynu. Začal svou uměleckou kariéru čtyřletým studiem na  Ringling School of Art in Sarasota, Florida. Po ukončení školy pracoval pro velkou firmu, která vyráběla pohlednice a pro známý umělecký řetězec  Aaron Bros. V 70-tých letech začal vyučovat malování. Jako galerista se specializoval na malování květin. 

1980 se otevřela možnost mít svůj pořad v národním televizním programuPBS. V 80-90 tých letech jezdil na velké výstavy po celé zemi a dělal semináře. Maloval pro hodně významných galerií a otevřel i svou vlastní galerii. Mnoho jeho obrazů je v soukromých sbírách. Dostal titul  nejlepšího malíře květin Ameriky od North Light Books. Maluje své oblíbené motivy květin a  exotických ptáků. V poslední době se zaměřil i na malování tropických ryb. Gary žije spolu se svou ženou Kathwren, která je také malířka, v  Carson City, Nevada.

Jeho videa s malováním najdete zde:https://www.youtube.com/channel/UCM2Mv__77HW4KnEXzD2tDLQ

 -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Materiály na tuto techniku a knihy najdete v e-shopu zde: https://www.atelier-zebra.cz/

Na kurz si s sebou přineste plášť nebo staré triko, které si můžete umazat, dále jednu roli papírových kuchyňských utěrek a jedny olejové ubrousky (k dostání pouze v DM Drogerii). Pokud neseženete, nevadí, budu mít nějaké náhradní s sebou.

Malovat můžete krajinku nebo květinu (případně zvíře) – olejomalba na mokré plátno – jedná se o techniku Bob Ross nebo Gary Jenkins. Malujeme na plátno 40x60cm – prosím počítejte s tím, že plátno ponesete domů ještě mokré. Obraz můžete malovat víceméně jakýkoliv– ideálně vybírejte z předloh na mém webu www.atelier-zebra.eu  . Pokud si něco vyberete, prosím vytiskněte si to jako předlohu (případně si to s sebou můžete přinést ještě na flash disku – pro případ, že bychom potřebovali použít projektor pro přenos obrazu na plátno – nutné hlavně pokud chcete malovat postavy nebo zvířata). Obraz ponesete domů ještě mokrý.

Vybrat si samozřejmě můžete i na místě – budu mít s sebou knihy s předlohami, jen nedokáži zaručit, že obraz, který se Vám líbí, bude v těch knihách. Proto je jistější, když si předlohu donesete vytištěnou.

Pokud máte nějaké dotazy, jsem Vám kdykoliv k dispozici

Děkuji a těším se na setkání s Vámi

Jana Laštovičková Grygarová

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení